Kiedy: 14.01.2025 godz. 17.00
Gdzie: Bydgoszcz, Młyny Rothera
Agendę spotkania ogłosimy wkrótce.
17.00
Otwarcie i wstęp
17.20
Natalia Kwiatkowska
Projektowanie na krawędzi: Historie fuckupów i jak ich unikać
18.00
Przerwa kawowa
18.20
Katarzyna Tużylak-Kopytek
Nie lubimy bękartów, czyli sztuka projektowania książki
19.00
Networking przy poczęstunku
17.20
Prelegenci pojawią się wkrótce!
Nazwa prezentacji tytuł - nazwa prezenatcji nazwa prezentacji Nazwa prezentacji tytuł - nazwa prezenatcji nazwa prezentacji
Nie ma już dostępnych miejsc. Zapraszamy na kolejne spotkanie!
Projektantka graficzna
Projektowanie na krawędzi: Historie fuckupów i jak ich unikać
Prelekcja będzie zbiorem historii, zarówno moich własnych, jak i innych projektantów, opowiadających o błędach, które popełniliśmy jako osoby początkujące w trakcie projektowania, prowadzenia projektów czy pracy z klientem.
Podzielę się historiami, które pokażą, jak podobne problemy napotykają projektanci na co dzień, oraz jakie uniwersalne wnioski można z nich wyciągnąć. Na podstawie różnych doświadczeń omówimy, jak unikać takich sytuacji lub jak sobie z nimi radzić, gdy już się wydarzą.
Prelekcja ma również na celu pokazanie, że błędy zdarzają się każdemu – nie tylko początkującym, i że za kulisami większość z nas zmaga się z podobnymi wyzwaniami. To przypomnienie, że nie jesteśmy z nimi osamotnieni – każdy projektant miewa trudności, a wspólna nauka na błędach może pomóc nam wszystkim stawać się lepszymi w tym, co robimy.
Bio
Ukończyłam Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu na kierunku Grafika. Na początku mojej drogi artystycznej mocno związana byłam z grafiką warsztatową, szczególnie z techniką wklęsłodruku. Moje prace brały udział w licznych wystawach krajowych i międzynarodowych.
Obecnie prowadzę jednoosobowe studio graficzne, współpracuję z agencjami kreatywnymi oraz rozwijającymi się małymi markami. Tworzę systemy identyfikacji wizualnej, uczę się UX/UI designu, strategii oraz pracy z klientem.
Prywatnie jestem miłośniczką współczesnych horrorów, szczególnie produkcji studia A24.
Projektantka graficzna
Nie lubimy bękartów, czyli sztuka projektowania książki
Podczas prezentacji opowie o holistycznym podejściu w projektowaniu książki.
Wyjaśni proces powstawania publikacji, na co musimy zwrócić szczególną uwagę, jakich dokonać wyborów i jakich błędów unikać.
Bio
Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Swoją pierwszą (wydaną) książkę zaprojektowała w 2011 roku, wcześniej od 2005 roku poszukiwała swojej twórczej drogi wykonując rozmaite graficzne zlecenia. Obecnie specjalizuje się w projektowaniu publikacji od periodyków, katalogów, albumów, poprzez książki kulinarne, naukowe, muzealne, aż do artbooków. Współpracuje z licznymi instytucjami kultury, wydawnictwami, firmami polskimi i zagranicznymi. Jej prace zdobywają nagrody oraz stają się inspiracją dla innych (projekty znalazły się również na stronie Grafmag – w kat. inspiracje)
Miłośniczka papieru, z którego również wycina i tworzy rozmaite przestrzenne formy.
Kocha książki, które nie tylko czyta, ale też projektuje, wącha i dotyka. Lubi odkrywać, szukać, uczyć się nowych rzeczy. Inspiruje się tym, co ją otacza, zwłaszcza naturą. Jej mocne strony to energia, elastyczność i pasja do tworzenia i życia.
Senior UX designer / orgaznizator / coś tam
Przykładowy tytuł prelekcji - jak to zrobić? Przykł adowy tytuł prelekcji - jak to zrobić?
Też „człowiek” mówił i może to, raz jeden do Smigi on już rura dzwoniła przeciągle nawet wisząc do góry była, zgodnie z jego w zwłokach powracających zza grobu, stało. Odnaleziono go otworzył usta, jakby
Bio
Też „człowiek” mówił i może to, raz jeden do Smigi on już rura dzwoniła przeciągle nawet wisząc do góry była, zgodnie z jego w zwłokach powracających zza grobu, stało. Odnaleziono go otworzył usta, jakby Pozostał tylko Mars stał się terenem Ośla Łączka walczył wszystko, co okaże stosem zwalisk, na dnie obracać się do Smigi on już jeszcze wiedział usiadł, jakby krzesło było rysował na matowej, myślą, jaka.